Strona główna

      • W poniedziałek obchodziliśmy w Zespole Szkół w Lipuszu Dzień Kaszubski. Zaangażowana była w to zarówno szkoła, jak i przedszkole. Uczniowie podczas zajęć powtarzali lub poznawali wiadomości dotyczące Kaszub - geografii, kultury i języka regionu. Tego dnia w szkole brzmiały "Kaszubskie nuty", a dzieci chodziły przebrane w czarno-żółte stroje.
      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
      • Wczoraj, 18.06.2026 r., uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Gdyni. Głównym punktem tej wyprawy była wizyta w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Uczniowie mieli okazję doświadczać naukę przez różnorodne zabawy i gry na angażującej wystawie. Dzieci nie miały ochoty opuszczać tego miejsca nawet po 2-godzinnym zwiedzaniu wystawy.
      • Dnia 17.06.2026r. uczniowie klas drugich wybrali się na piknik integracyjny do miejscowości Tuszkowy. Wspólne spotkanie przy ognisku, czas spedzony pod wiatą biesiadną oraz wspolne gry i zabawy na świezym powietrzu stworzyły niepowtarzalną atmosferę sprzyjającą integracji i rozmowom. Duzym zainteresowaniem cieszyla się również atrakcja przygotowana przez rodziców naszego kolegi. Na miejscu czekały na dzieci nowoczesne ciagniki rolnicze, ktore ucz
          • Piknik klas drugich w Tuszkowach

            Dnia 17.06.2026r. uczniowie klas drugich wybrali się na piknik integracyjny do miejscowości Tuszkowy. Wspólne spotkanie przy ognisku, czas spedzony pod wiatą biesiadną oraz wspolne gry i zabawy na świezym powietrzu stworzyły niepowtarzalną atmosferę sprzyjającą integracji i rozmowom. Duzym zainteresowaniem cieszyla się również atrakcja przygotowana przez rodziców naszego kolegi. Na miejscu czekały na dzieci nowoczesne ciagniki rolnicze, ktore uczniowie mogli podziwiać z bliska.
            Niespodzianka dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych emocji. Piknik integracyjny był doskonałą okazją do wspólnej zabawy oraz integracji społeczności szkolnej poza murami szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tak wspaniałego dnia.

          • Poznajemy zawody naszych bliskich-zawód zootechnik

            W miniony poniedziałek, 15 czerwca w klasie 2a odbyły się bardzo ciekawe i inspirujące zajęcia na temat zawodu zootechnika, które przeprowadziła mama jednego z uczniów.

            Podczas spotkania pani zaprezentowała uczniom wiele interesujących filmów przedstawiających jej codzienną pracę, a także przyniosła sprzęty, których używa w wykonywaniu swoich obowiązków. Dzięki temu dzieci mogły lepiej poznać specyfikę zawodu zootechnika i zobaczyć, jak wygląda jego praktyczna strona.

          • Klasy 1ABC w Centrum Experyment

            Wczoraj, 18.06.2026 r., uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Gdyni. Głównym punktem tej wyprawy była wizyta w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Uczniowie mieli okazję doświadczać naukę przez różnorodne zabawy i gry na angażującej wystawie. Dzieci nie miały ochoty opuszczać tego miejsca nawet po 2-godzinnym zwiedzaniu wystawy.

          • ⚫🟡Wizyta w Zagrodzie Malowany Królik

            Ostatnia w tym roku szkolnym wycieczka dzieci uczących się języka kaszubskiego z klas 1ABC, odbyła się 03.06.2026 r. (środa) do Zagrody Wiejskiej Malowany Królik w Mądrzechowie.

            Podczas tego wyjazdu dzieci miały okazję spędzić miło czas na zabawie i obcowaniu z naturą. Na miejscu każde dziecko wykonało swoją kaszubską taszę z pięknym kaszubskim wzorem - palmetą, którą dodatkowo można było ozdobić według własnego pomysłu. Ponadto dzieci mogły karmić obecne w zagrodzie zwierzęta (owce, króliki, ptactwo), głaskać je oraz dowiedzieć się o nich i jak wygląda ich hodowla.

          • ⚫🟡Wizyta w Muzeum Ziemi Kościerskiej

            W ramach zajęć z języka kaszubskiego oraz historii i kultury Kaszubów, uczniowie klas IV-VI mieli okazję udać się do Muzeum Ziemi Kościerskiej w Kościerzynie. 27.05.2026 r., tj. w środę, wycieczka rozpoczęła się przejazdem do Kościerzyny i zwiedzaniem muzeum z panem przewodnikiem, który wprowadził uczniów w tematykę historii miasta i okolic. Dzieci miały okazję zwiedzić całą ekspozycję muzeum, włączając w to np. wystawę kolekcjonującą kaszubską porcelanę z lokalnego zakładu Lubiana, a dzięki muzealnemu filmu mogły także dowiedzieć się więcej o znanych osobach z Kościerzyny.

          • ⚫🟡Dzéń Mëmczi na kaszubskim 🔎

            Z okazji 26.05 - Dzéń Mëmczi - dzieci uczęszczające na lekcje języka kaszubskiego z klas pierwszych miały okazję przygotowywać podczas zajęć wyjątkowe prezenty dlô Mëmczi. Tworzyliśmy piękne laurki z życzeniami w języku kaszubskim oraz dekoracjami z elementów haftu kaszubskiego, uczyliśmy się wykonywać kwiaty z krepy według starych, tradycyjnych kaszubskich metod, a także uczyliśmy się tektów i piosenki w języku kaszubskim Dlô Mëmczi.

          • Edukacja z wojskiem

            Edukacja z wojskiem

            Dnia 21 maja 2026 r. klasy szóste wzięły udział w programie edukacyjno-obronnym „Edukacja z wojskiem”, którego głównym celem było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowania podstawowych nawyków, umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.

          • Światowy Dzień Pszczół

            20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. Tego dnia w naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia edukacyjne dla uczniów klas 1–3, a 22 maja dla przedszkolaków. Poprowadziła je pani Sylwia Gierszewska, nauczycielka Zespołu Szkół w Lipuszu, która od wielu lat wraz z mężem prowadzi własną pasiekę. Podczas spotkania dzieci poznały tajemnice ula i dowiedziały się, jak wygląda życie pszczelej rodziny. Pani Sylwia opowiedziała o pracy pszczół, ich znaczeniu dla przyrody oraz o tym, jak zbudowany jest ul. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć prawdziwy ul oraz poznać produkty pszczele, takie jak miód czy wosk pszczeli. Ogromne zainteresowanie wzbudziła prezentacja profesjonalnego stroju pszczelarza oraz narzędzi wykorzystywanych podczas pracy w pasiece. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć akcesoria pszczelarskie i przekonać się, jak wygląda codzienna praca pszczelarza. Najmłodsi dowied

          • ⚫🟡Rodnô Mòwa w Kościerzynie

            21 maja (czwartek) w Sali im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie odbyły się powiatowe eliminacje 55. Konkursu Recytatorskiego „Rodnô Mòwa”. W konkursie udział wzięli przedstawiciele wszystkich gmin powiatu kościerskiego. Gminę Lipusz oraz naszą szkołę podczas tych eliminacji reprezentowały dwie uczennice z kategorii wiekowej klas I-III: Laura Knopik klasa 1C oraz Paulina Kurszewska klasa 2B.

          • ⚫🟡VIII Kaszubska Olimpiada Sportowa w Lipuszu 09.06.26

            Serdecznie zapraszamy do udziału w:

            VIII KASZUBSKIEJ OLIMPIADZIE SPORTOWEJ

            „DALI, CHÙTCZI, MÒCNI–SPÒRTOWÉ ROZEGRACJE W REMÙSOWIM LIPNIE”

            LIPUSZ 2026

            Mając gorącą nadzieję, że zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli jest wielu kaszubskich entuzjastów sportu i dobrej zabawy, serdecznie zapraszamy do współzawodnictwa. Zachęcamy do wspólnej zabawy wszystkich, którzy nie boją się zmierzyć z kaszubskimi zabawami ruchowymi. Jesteśmy przekonani, że spotkanie z tradycyjnymi grami i zabawami kaszubskimi będzie dla wszystkich uczestników ciekawą przygodą, doświadczeniem oraz możliwością do spotkania nowych, ciekawych ludzi.

          • Wycieczka klas drugich do Tajnej Bazy Pirackiej

            12 maja 2026 roku uczniowie klas drugich wybrali się na pełną przygód wycieczkę do Tajnej Bazy Pirackiej w Grąbkowie. Już od samego rana wszystkim dopisywały świetne humory i chęć do wspólnej zabawy.

            Na miejscu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez piracką załogę. Uczniowie uczestniczyli w licznych grach i zabawach ruchowych, rozwiązywali zagadki oraz wykonywali zadania wymagające współpracy i sprytu.

          • Czwartoklasiści odkrywali uroki Gdańska

            Uczniowie klas czwartych wybrali się na pełną atrakcji wycieczkę do Gdańska. Był to dzień pełen wrażeń, ciekawych miejsc i wspólnej zabawy. Program wyjazdu połączył historię, aktywność fizyczną oraz integrację uczniów.

            Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta. Uczniowie spacerowali malowniczymi uliczkami, podziwiając piękne kamienice, zabytkowe budowle oraz wyjątkowy klimat miasta. Dzieci miały okazję zobaczyć m.in. słynną Fontannę Neptuna, Dwór Artusa oraz gdańskiego Żurawia. Podczas spaceru poznawały historię miasta i słuchały wielu ciekawostek związanych z dawnym życiem mieszkańców Gdańska.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • Gmina Lipusz
      • GOKSiR Lipusz
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Wtorek 23.06.2026
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Herb Polski
    • Logowanie