• Projekt Krokus

        • 24.05.2023
        • W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła realizowała Projekt Krokus.

          Projekt Krokus to inicjatywa skierowana do uczniów szkół podstawowych i młodych ludzi w wieku od dziesięciu lat. Realizacja Projektu rozpoczęła się w Irlandii w 2005 r. i jest kontynuowana w dwunastu krajach europejskich. Misją projektu jest zachęcenie wszystkich Państw Członkowskich Unii Europejskiej do wzięcia udziału w inicjatywie. Polskim koordynatorem projektu jest Żydowskie Muzeum Galicja. Organizacja Holocaust Education Ireland jest odpowiedzialna za dostarczenie cebulek żółtych krokusów, które są sadzone przez uczniów jesienią w celu upamiętnienia 1,5 miliona żydowskich dzieci, które zginęły w czasie Holokaustu, oraz tysięcy innych dzieci, które także stały się ofiarami nazistowskiego okrucieństwa. Żółte kwiaty symbolizują żółtą gwiazdę Dawida, którą Żydzi byli zmuszeni nosić w czasach okupacji hitlerowskiej. Krokusy kwitną mniej więcej w czasie Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu przypadającego na 27 stycznia.

        • Wywiadówka

        • 15.05.2023
        • Dnia 18 maja (czwartek) odbędzie się wywiadówka 

          klasy 1-4 godz. 16.00 -17.00

          klasy 5-8 godz.17.00 -18.00

           

        • Warsztaty pszczelarskie

        • 06.05.2023
        • Zbliża się Światowy Dzień Pszczoły. W związku z tym nasza nauczycielka Pani Sylwia Gierszewska, która wraz z mężem prowadzi własną pasiekę, przeprowadziła w klasach trzecich zajęcia poświęcone tematyce życia pszczół.  

          Jak podkreśla Pani Sylwia, warto zwracać uwagę dzieci na to, jak ważną rolę w środowisku odgrywają pszczoły. 

          Podczas zajęć uczniowie uzyskali odpowiedzi m.in. na pytania: Kim jest pszczelarz? Jakie są jego obowiązki? Czym jest ul? Co to jest pszczela rodzina? Jak długo żyje pszczoła? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać? Jak pozyskujemy miód pszczeli dziś, a jak odbywało się to kiedyś …? 

          Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość ubrania się w ochronny strój pszczelarza, a także zobaczyć narzędzia, którymi posługują się pszczelarze podczas pracy. Zajęcia wzbogacały kolorowe plansze edukacyjne, które dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały. Na koniec zajęć odbyła się degustacja miodu. Była to prawdziwa gratka dla małych smakoszy! 

          Takie zajęcia to dla uczniów wyjątkowa okazja, by w warunkach szkolnych poczuć klimat prawdziwej pasieki.